Omiljene igračke

Autor: Kristina Perić, 8. 3. 2024.

Na satu engleskog jezika, učenici 2. a i 2. b razreda radili su plakate na temu omiljene igračke, te su imali zadatak donijeti svoju igračku i opisati ju. Kroz plakate, ponovili su nazive za igračke, veličinu, boje, izgled, dijelove tijela, te vježbali vještine pisanja i govorenja.

Uradci su bili kreativni i zanimljivi, a izlaganje učenika zanimljivo cijelom razredu. Nakon izlaganja, učenici su razmijenili igračke i međusobno pričali o svojim igračkama i dali jedni drugima da opipaju njihove igračke i poigraju se s njima.

Osim što su vježbali vještine korištenja engleskog jezika, učili su se i dijeljenju svojih stvari, razvijanju prijateljskih odnosa, te su i radili na svojoj emocionalnoj inteligenciji, te poboljšali svoje mentalno zdravlje i raspoloženje. Sat je protekao u smijehu i veselju i završio s igrom freeze and dance gdje su učenici vježbali motoriku, opuštali mozak i na kraju krajeva, ugodno se zabavili.