Dan planeta Zemlje

Autor: Kristina Perić, 27. 4. 2020.

Dan planeta Zemlje – ostani doma i uključi se

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja. Ova godina je ipak posebna jer se obilježava 50. obljetnica, a nastava se odvija na daljinu.

Prvi put ovaj događaj obilježen je na taj dan 1970. godine u SAD-u, s početkom buđenja svijesti o očuvanju okoliša i utjecaja ljudskog djelovanja na prirodu.

Ujedinjeni Narodi su prije deset godina ovaj dan proglasili međunarodnim, a obilježava se u 190 zemalja diljem svijeta, svake godine s posebnim fokusom na određeni problem, ali uvijek jednakim ciljem – razmišljanjem o čovjekovom štetnom učinku na okolišu i njegovim smanjivanjem.

Nastavnica prirode i biologije Anica Đukić i nastavnica kemije Dijana Penava u razgovoru došle su do ideje kako bi i ove godine u sklopu nastave na daljinu s učenicima obilježiti Dan planeta Zemlje.

Učenicima je u virtualne učionice poslan edukativni i interaktivni sadržaj s temom Učinka staklenika i promjeni prirode koje uzrokuje čovjek. Naglasak na obilježavanje bio je poklon zemlji za rođendan. Učenici šestih, sedmih i osmih razreda s velikim interesom su prihvatili naš prijedlog. Ideja je bila da učenici posade jednu biljku može sobnu biljku, balkon, vrt ili dvorište. Odaziv učenika i roditelja bio je veliki.

Hvala učenicima i roditeljima na uključenosti!

Dijana Penava, prof.

Fotografije možete pogledati u našoj fotogaleriji.