E-Twinning projekt "Send me your Easter card"

Autor: Kristina Perić, 27. 4. 2020.

Dio učenica 6. razreda je sudjelovao u eTwinning projektu “Send me your Easter card”. Priključili smo se projektu u 2. mjesecu. Kada smo se priključili nije nam bilo ni na kraju pameti  kako ćemo projekt odrađivati online niti da će škole raditi online.

U 3. mjesecu izrađivali smo čestitke i pripremali se slati ih školama partnerima. U međuvremenu su škole prešle na nastavu daljinu, kako kod nas, tako i u školama partnerima projekta u drugim državama.

S obzirom kako je ova eTwininng platformi prilagođena online načinu rada, brzo smo prešli na takav način rada.

Izradili smo digitalne čestitke i prezentacije o tome kako slavimo Uskrs u svojim državama.

Puno toga smo saznali i o slavljenju Uskrsa u državama škola partnera (Poljska, Ukrajina).

Na prikazanim fotografijama možete vidjeti naš rad na projektu i izrađene radove, a u prilogu slikokaze koje su izradile naše učenice.

How we celebrate Easter: My grandmother's Easter looked like this... Two or one day before, they dyed eggs in an onion shell. In the morning, Mom went to church where the priest blesses the food. When Mom comes back, they all sit at a table and eat. After breakfast, they went door to door and wished Happy Easter, for which they received money, eggs, candy, fruit... The people who gave money were called congratulators.

Lana Šarić, 6.c

Ivana Kozić, prof.