Obavijest roditeljima

Autor: Kristina Perić, 3. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

zahvaljujem vam na razumijevanju, strpljenju, uloženom vremenu, energiji te sveukupnoj suradnji u dosadašnjoj realizaciji nastave na daljinu.

Kao što već iz medija znate, zbog relativno povoljnih epidemioloških prilika odlučeno je od ponedjeljka, 11. svibna 2020. otvoriti vrtiće i škole za određene skupine učenika  od prvog do četvrtog razreda (razredne nastave), a uz primjenu  Uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo ( HZZJ).

Ministarstvo znanosti i obrazovanja (MZO) temeljem navedenih Uputa, donijelo je Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi tijekom ovog, sada  mješovitog  modela nastave.

Treba istaknuti da je predviđeno maksimalno moguće usklađivanje nastave na daljinu (koju će i dalje prakticirati učenici koji ne budu pohađali nastavu u školi) s nastavom u školi, koju će pohađati učenici čiji se roditelji za to odluče.

Molim vas da pažljivo pročitate priložene dokumente:

• Upute HZJZ-a
  • sažetak Preporuka MZO-a za roditelje
  • (prema interesu) cjelovite Preporuke MZO-a
  • Izjavu roditelja

te ako ste zainteresirani za uključivanje djeteta u nastavu u školi, detalje dogovorite s učiteljicom/em.

Po eventualno donesenoj odluci, a kako je u navedenim dokumentima i predviđeno, pisanu Izjavu o uključivanju djeteta u nastavu u školi moći ćete potpisati na ulazu u školu u četvrtak 7. svibnja od 10 do 12  i od 17 do 18 sati.

Molimo da ponesete osobnu iskaznicu koju ćete dati na uvid i, obzirom na okolnosti, svoju kemijsku olovku za potpis.

Potpisana Izjava je uvjet za uključivanje djeteta u nastavu u školi.

Ukoliko u pojedinim razrednim odjeljenjima ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, za sve učenike će i dalje  biti organizirana samo nastava na daljinu.

Vjerujući u što skoriji povratak normalnom životu, srdačno vas pozdravljam.

Ravnatelj:

Željko Puljić, prof.