Cooking vlogs – project – 5. razredi
Autor: Kristina Perić, 17. 6. 2021.

Kao jedan dio projekta “U zdravom tijelu, zdrav duh”, koji već drugu godinu zaredom odrađujemo zajednički nastavnice Anica Đukić, Dijana Penava i Ivana Kozić, s učenicima petog razreda sam na satima engleskog jezika obrađivala teme “hrana”, te “pravilna prehrana”. Učili su nazive za hranu te nazive za razna jela, zatim nazive za kuharske izraze. Naglasili smo važnost pravilne i raznolike prehrane. Kao zaključak teme učenici su izrađivali vlastito jelo, na engleskom jeziku objašnjavali sastojke i sam proces pripreme jela. Pri tome su snimili svoj “cooking vlog”, radovi su bili jako maštoviti, kreativni i uspješni. Učenici su se uživili u ulogu kuhara po uzoru na Jamie Olivera.

Nakon odrađenog projekta, učenici su naučili izraditi vlastito jelo, nazive za nove namirnice na engleskom jeziku, riječi vezane uz kuhanje i proces pripreme jela (npr mix, boil, pour, cut into, decorate), osvijestili su važnost zdrave i raznolike prehrane.

U nadi da će njihovi uradci potaknuti i vas da se odvažite u avanturu kuhanja I isprobate nove recepte, dijelimo s vama neke od njihovih radova.

Ivana Kozić, prof.