Obavijest o udžbeničkim kompletima

Autor: Kristina Perić, 7. 7. 2021.

OBAVIJEST O UDŽBENIČKIM KOMPLETIMA

Poštovani roditelji i dragi učenici,

udžbenički kompleti za učenike svih razreda u šk. god. 2021./22. sastoje se od udžbenika za sve predviđene nastavne predmete te od ostalih (dopunskih) obveznih nastavnih sredstava:

1. Odlukom Vlade RH, iz Državnog proračuna predviđeno je financiranje udžbenika za sve nastavne predmete. Škola će izvršiti nabavu novoodabranih te potrebnu količinu naslova korištenih u školskoj godini 2020./21., a koje su učenici bili obvezni vratiti.

Učenici će udžbenike preuzeti na početku nastavnog dijela šk. god. (predvidivo 6. rujna).

Svim učenicima koji su bili u obvezi vratiti udžbenike, zahvaljujem što su ih vratili u izuzetno dobrom stanju. Naime, svega nekoliko primjeraka udžbenika je izgubljeno, oštećeno,… na način da će biti zamjenjeni novim.

NAPOMENA:

Roditelji učenika koji je uništio ili izgubio određeni udžbenik, sukladno čl. 3. Naputka MZO-a o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika, od 3. svibnja 2019. godine, u obvezi su nadoknaditi štetu u iznosu od 50% kataloške cijene udžbenika.

Primjerak uplatnice je u prilogu.

2. Očekujemo da Općinsko vijeće donese Odluku o financiranju ostalih (dopunskih) obveznih nastavnih sredstava (radne bilježnice, zbirke zadataka, likovne mape,…).  Ako do navedenog dođe, način financiranja bit će pojašnjen na web stranici Općine.

Popise navedenih dopunskih nastavnih sredstava učenici su dobili uz svjedodžbu, a možete ih u e-obliku preuzeti u prilogu ove obavijesti ili tiskane (isprintane) u tajništvu škole radnim danom od 8:00 do 12:00 sati.

Sve vas pozdravljam!

Ravnatelj škole: