Prodaja i izložba radova Učeničke zadruge „Zrno“ povodom Božića
Autor: Kristina Perić, 23. 12. 2021.

Vrijedne ruke naših zadrugara pripremile su brojne proizvode i organizirale prodaju.

Uz veliki trud, pridržavajući se epidemioloških mjera, učenici naše zadruge Zrno izradili su zanimljive ekološki osviještene proizvode. Potrudili su se reciklirati stare staklenke i razne ukrasne predmete. Vođeni maštom i novim idejama oplemenili su ih i u njih udahnuli neki novi život i smisao.

Izrađivali su ukrasne teglice, domaće eko sapune, bombice za kupanje, mast od čuvarkuće, čestitke i prigodne ukrase.

Tema svih ovogodišnjih proizvoda nam je čuvarkuća. Učenici su kod kuće presadili po jednu čuvarkuću koju smo u školi razmnožavati. Čuvarkuća je biljka koja je poznata oduvijek, a u sebi krije cijelu paletu zdravstveno korisnih učinaka. Za početak smo izradili mast od čuvarkuće.

Osim masti imali smo i  eko sapune obogaćene raznim eteričnim uljima.

Osmislili smo i zanimljive poklon pakete koji su bili pakirani u ukrasnu teglicu, a u njoj ste mogli pronaći tople čarape s božićnim motivom te eko sapun.

Na veliko zadovoljstvo svih, prodaja je imala veliki uspjeh, a zaradu od ove prodaje koristiti ćemo za kupnju novog materijala. Određene proizvode donirali smo u humanitarne svrhe.

Svima koji su podržali naš rad i kupili bar jedan proizvod veliko hvala!

Vaši zadrugari!