Književni susret s književnicom Željkom Horvat Vukelja

Autor: Kristina Perić, 30. 3. 2012.

21. ožujka 2012. godine našu školu posjetila je

književnica Željka Horvat Vukelja.

Susret je upriličen s učenicima nižih razreda.

Željka Horvat Vukelja objavila je stotinjak kratkih priča, dvadesetak dječjih igrokaza te brojna druga književna djela za djecu, od kojih neka su dio lektire za osnovnu školu (Reumatični kišobran, Hrabrica, Slikopriče...). Profesorica je francuskog jezika i urednica Modre laste.

Svojim toplim nastupom i neposrednošću, kao i velikom maštovitošću, književnica je osvojila i djecu i učitelje.

Svoje priče predstavila je na neobičan i djeci vrlo privlačan način - kroz glumu. U igrokaze je uključila i učenike te su i oni tako postali dio priče. U svojoj torbi, koju naziva Ljubica Torbić, donijela je puno maštovitih priča i likova i tako uspjela stvoriti pravo malo kazalište.

Tako smo naučili da kazalište može stati i u običnu torbu i da nam za igru, glumu i priče ponekad ne treba ništa osim mašte. Uz maštu su tako rukavice postale zaljubljeni par putnika u tramvaju, a čarape likovi neobičnih frizura.

Susret s književnicom završio je u veselom tonu, uz pjesmu, na veliko zadovoljstvo svih učenika. Postoji izreka koja kaže "Jedino pravo bogatstvo je bogatstvo duše. Sva ostala bogatstva podložna su gubitku". A mi smo se ovim susretom uvjerili da književnica Željka Horvat Vukelja zasigurno posjeduje pravo bogatstvo, bogatsvo duše.

Andrijana Raguž, dipl. uč.