Dobro je činiti dobro

Autor: Kristina Perić, 26. 3. 2024.

Učenici sedmih razreda naše škole sudjelovali su u humanitarnoj akciji prikupljanja namirnica za potrebite naše župne zajednice povodom Uskrsa.

S ciljem i dobrobitima ove akcije učenike je upoznala vjeroučiteljica Marijana Karačić. U suradnji s predstavnicima Caritasa Ivankovo vjeroučiteljica Marijana Karačić, učiteljica hrvatskoga jezika Jasenka Tisucki i učitelj matematike Goran Pavić organizirali su prikupljanje i dostavu namirnica u Caritas te zajednički susret s predstavnicima u prostorijama Caritasa. Učenici su se uz podršku roditelja rado odazvali ovoj akciji, pokazali su humanost i solidarnost te tako osvijestili važnost ovakvih djela.

U petak 22. 3. zajedno smo se zaputili prema Caritasu gdje su nas dočekali voditelj Milan Stjepanović i dugogodišnji volonteri. Učenici su se smjestili u dvorani u kojoj im je voditelj održao predavanje o djelovanju Caritasa u Ivankovu. Vrijednu i dugogodišnju službu ove organizacije posebno je dočarala i prezentacija kako bi učenici i vizualno stekli dojam o radu našeg župnog Caritasa. Među lijepim riječima upućenim učenicima, izdvajamo poruku gospodina Milana: „Oplemeni svoj život i život drugoga.“

Obogaćeni ovim plemenitim iskustvom pozdravili smo se i uputili prema školi. Svoje dojmove o ovome događaju i poticajne poruke učenici su zapisali za pamćenje oblikujući straničnike kojima su ukrasili razredne panoe. Tako su potaknuli i ostale učenike na promišljanje o važnosti karitativne službe.

Učitelji i učenici

« Srpanj 2024 »