MOJA PRVA KNJIGA

Autor: Kristina Perić, 2. 11. 2012.

je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznati hrvatski književnici Sanja Pilić i Tito Bilopavlović.

Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Moja prva knjiga – državni natječaj za učenike osnovnih škola u pisanju i ilustriranju vlastite priče

Moja prva knjiga je kreativno-stvaralački projekt koji potiče i ohrabruje djecu i daje im mogućnost da izraze maštovitost i talente te razviju svoje umjetničke potencijale.
Stvarajući, djeca postaju samomotivirana u radu i pri tome nastoje dati sve od sebe. Ujedno vježbaju kritičko mišljenje, razvijaju karakter i šire svoje svjetonazore.
Pisanjem i ilustriranjem svoje priče uključuju se u jedan smisleni proces u kojemu mogu praktično primijeniti stečena likovno-literarna znanja i vještine te kao krajnji rezultat dobivaju vlastitu knjigu, autorsku slikovnicu, koja će služiti kao inspiracija ne samo sudionicima natječaja već svima koji je pročitaju.

Natječaj Moja prva knjiga promiče ljubav prema prirodi i prava djeteta, no otvoren je i za sve druge jedinstvene i kreativne dječje radove ispunjene ljubavlju i porukom.

Tema priče može biti:

• prijateljstvo i ljubav
  • dječja prava
  • STOP nasilju
  • ljubav i briga prema prirodi
  • moja pustolovina
  • ili maštovita i kreativna priča prema osobnom izboru

Kako složiti slikovnicu:

• tvoja slikovnica treba imati 16 stranica i korice
  • uzmi 4 bijela hamer-papira formata A3
  • za korice uzmi jedan tvrđi bijeli papir također formata A3
  • papire složi jedan na drugi i presavij popola te ih na sredini poveži koncem