Likovni natječaj za učenike osnovnih škola na temu STRANIČNIK

Autor: Kristina Perić, 16. 10. 2014.

Centar za vizualnu kulturu djece i mladih

raspisuje

likovni natječaj za učenike osnovnih škola na temu

STRANIČNIK

uz Mjesec hrvatske knjige

Dragi učenici i poštovani učitelji/nastavnici,

Mjesec hrvatske knjige obilježava se od 15. listopada do 15 studenoga. Ove je godine tema ljubav. Gradska knjižnica “Juraj Šižgorić” već godinama obilježava Mjesec hrvatske knjige izložbama straničnika, tih “predmeta od papira, kože, tkanine ili metala koji se stavljaju u knjigu za oznaku mjesta gdje je čitatelj prekinuo čitanje”.

Potaknuti dobrim odazivom na natječaj proteklih godina, raspisujemo i ove godine likovni natječaj na temu straničnik.

Ove godine je tema Mjeseca hrvatske knjige ljubav. Stoga predlažemo da za straničnik poticaj bude stih ili misao s ljubavnom tematikom. Straničnik može sadržavati tekst ili biti samo likovno oblikovan prema literarnom predlošku. Voditeljima sugeriramo da posebnu pozornost obrate na čistoću kako literarnog tako i likovnog izraza i omoguće djeci kvalitetno istraživanje unutar teme bez opasnosti od banaliziranja.

Likovna tehnika kao i odabir materijala prepušteni su izboru voditelja, a format ne bi trebao biti manji od 5 x 25 cm.

Svi straničnici prispjeli na natječaj bit će vrednovani od strane stručnog prosudbenog povjerenstva, a tri najbolja nagrađena.

Izložba će biti otvorena 11. studenog 2014. u 12 sati, u Mjesecu hrvatske knjige u prizemlju Gradske knjižnica “Juraj Šižgorić” Šibenik.

Rokovi i način opreme/slanja likovnih radova

Molimo radove slati na adresu:

Gradska knjižnica “Juraj Šižgorić” Šibenik,

Centar za vizualnu kulturu,

Poljana 6,

22 000 Šibenik

na ime voditeljice Centra Zdenke Bilušić, uz napomenu “za likovni natječaj” do 5. studenoga 2014.

Radovi trebaju biti propisno zaštićeni, a isključuju se svi oblici savijanja.