Kockice pričaju priču

Autor: Kristina Perić, 16. 11. 2016.

Zaboravna Nora

Jednom davno, iza sedam brda i iza sedam mora, živjela je balerina Nora, koja je imala mačka Tomicu. Nora je bila slavna plesačica i non-stop je putovala te je zato živjela na brodu. Za vikend bi dolazila u Švaderbil kod obitelji. Jednog dana, kada se trebala vratiti u Švaderbil, obitelj je bila u kinu te je trebala ostati sama kod kuće. Nora je bila toliko zaboravna da su joj ključići ostali u Krasinu. U to vrijeme, bilo je proljeće ali je bilo dosta vruće, tako da je Nora odlučila otići na igralište i tamo vježbati za nastup u Ozu.

Nakon par sati, njezin ključić pronašao je jedan veći ključ i poslao ga Nori. Nori je ključić sam došao, ali se tada već i njezina obitelj vratila iz kina. Kada su svi bili na okupu, naručili su dvije jumbo pizze i tortu.

I svi su bili sretni što se opet vide.

Petra Miličević, 5. d

Svađa oko čarobnog štapića

Bila jednom jedna princeza Carly. Imala je čarobni štapić. Jednog ju je dana napao miš Đuro. Ona se uplašila i mahnula čarobnim štapićem. Vani ju je zatekla grmljavina pa je uskočila u svoj automobil. U automobilu je čekala da grmljavina prestane. Nije primijetila da je i miš u automobilu. Kada je izlazila, miš joj je uzeo čarobni štapić, a ona se vratila u dvorac.

Miš je ostao u automobilu. Jednog je dana princeza pošla u trgovinu automobilom, a miš ju je uplašio, no ipak nije pobjegla bez svog čarobnog štapića. Miš se rastužio pa ga je princeza odlučila uzeti za kućnog ljubimca i živjela je sretno do kraja života.

Dea Perić, 5. d

Luka i Miško na Mjesecu

Bio jednom davno policajac Luka koji je imao ljubimca miša po imenu Miško. Bilo je ljeto i Luka i Miško su otišli na plažu gdje su se izgubili. Odlučili su uzeti kompas pa su skoro gazili po ljudima koji su ležali na plaži i sunčali se. Za par dana raketom su otišli na Mjesec gdje je u to vrijeme padala kiša i bila je jesen. Opet se nisu mogli snaći pa su se poslužili kompasom. Bili su tužni što je jesen i što pada kiša pa ne mogu ništa zanimljivo raditi vani. Odlučili su se vratiti sa Mjeseca svojoj kući. Prije povratka kućama opet su otišli na plažu, kupali se i uživali i sunčali. Živjeli su sretno do kraja života.

Leona Kolovrat, 5. d

Kraljičina sreća

Bili jednom kralj i kraljica. Nisu imali djece i zbog toga su bili pomalo nesretni. Vladali su kraljevstvom zvanim Erembel. Erembel je bio poznat po svojim dvjema velikim planinama zvanim „Sestre savršenstva“. Jednog dana u kraljevstvo je došao mali miš po imenu Lincon. Čuo je za problem kraljice Elle i kralja Edwarda te je otišao u dvor baš kada je krenula padati kiša. Ušao je sav mokar u dvor i rekao kraljici kako je on zapravo čarobnjak i kako im on može stvoriti dijete.

Kraljica mu isprva nije povjerovala, no kada se čarobnjak pretvorio u čovjeka, odmah mu je povjerovala. Rekao je kraljici da mu zauzvrat mora dati beskonačnu zalihu sira, a kraljica je pristala na to. Miš Lincon joj stvori prekrasnu djevojčicu te dobije beskonačnu zalihu sira zbog čega je bio jako sretan.

Kralj, kraljica i mlada princeza Bella, živjeli su sretno do kraja svog života.

Ana Kuraja, 7. a