Božićne priče

Autor: Kristina Perić, 14. 12. 2016.

U nastavku možete pročitati naše priče.

Usamljeni Badnjak

Jednog Badnjaka bila je jedna baka koja je bila usamljena. Bila je jako tužna jer je sutra Božić, a ona je sama. Sama je sjedila na tvrdom podu i plakala. Odjednom je na vratima čula božićnu pjesmu. Izašla je van na snijeg i počela pjevati s ljudima. Pjevali su cijelu noć. Kada je došla ponoć, baka je ušla u kuću. Odmah je zaspala, a ujutro se probudila i ispod drvca koje je okitila kartonom i obojila vodenim bojama, dobila snimljenu pjesmu. Pored pjesme bila je poruka na kojoj je pisalo: „Za baku od pjevača“.  Baka se nasmijala i bila je presretna. Počela je pjevati te pjesme i to joj je bio najbolji Božić i Badnjak na svijetu. Izašla je van na snijeg i pjevala cijelom gradu. Svi su počeli pjevati, sva djeca i svi ljudi.

Gradonačelnik je izašao i taj dan, uz Božić, proglasio i Danom pjevanja.

Dea Perić, 5. d

Božićna ljubav

Bok! Ja sam Anna Christianos. Imam devetnaest godina, a najviše volim blagdane. Moj omiljeni blagdan je Božić, jer na Božić ima puno poklona, kolača u raznim oblicima. Najdraži oblik mi je srce, a najvrjedniji dio Božića mi je taj što tad ima puno ljubavi. Na Božić sam bila kod bake u Italiji. Tamo sam upoznala prekrasnog dečka po imenu Francois. Imao je svijetlosmeđu kosu i prekrasne zeleno-smeđe oči. Odveo me u Veneciju, a dok smo šetali poljubio me i dao mi svoju jaknu jer mi je bilo hladno. Odveo me kući i na rastanku poljubio. Nakon par godina vjenčali smo se i imali jednog mačka Emanuela.

Ana Kuraja, 7. a

Djevojčica i lutka

Jedne božićne večeri obitelj se okupila za stolom i večerala. Mama Višnja rekla je da imaju poklone ispod bora. Djevojčica Ewa pogledala je ispod bora i vidjela paketić, a kada ga je otvorila vidjela je lutku. Bila je ljuta jer je očekivala mobitel. Rekla je mami da ona to ne želi, a mama se rastužila jer su bili jako siromašni i morali su sav novac potrošiti na njenu lutku. Nakon nekoliko dana, mama je upitala djevojčicu je li još uvijek ljuta na nju. Djevojčica je odgovorila da nije i da ne bude tužna zbog toga jer je ona samo malo bila razočarana. Svi su opet bili sretni i svi su se voljeli i širili ljubav. Djevojčica je za sljedeći Božić dobila ono što je htjela i bila je jako sretna. Zagrlila je majku i zahvalila se, a majka je rekla da više neće biti tužna.

Leona Kolovrat, 5. d

Kada se Božić udvostruči

Sniježilo je. Sunce je zašlo. Vani je bila samo ulična rasvjeta i mnoštvo pahuljica. Snijeg je polako padao sve više i više. Usnula sam. San je bio dug. Nije bilo ništa posebno. Sve je bilo bijelo. Čuo se samo smijeh i vrištanje. Nisam točno znala što to znači. Ujutro me probudio pjev pijetla koji se smrznuo. Polako sam hodala ulicom, dok je snijeg škripao pod mojim nogama. Išla sam do prijateljice. Dok sam hodala, na kraju ulice vidjela sam slatku, malu djevojčicu. Vikala je – „mama, mama, culica“. Bila je jako slatka, ali imala je zakrpane hlače i majicu. Odjeća joj je bila puna pepela i čađe. Mama ju je pozvala u dvorište. Približila sam se kući. Bila je od cigli. Nije bilo prozora, samo dijelovi plastičnih vrećica. Prijateljica je došla prije mene. Rekla je da ne obraćam pažnju, ali bilo mi je žao da jedno malo dijete neće dobiti poklone, neće kititi bor. Cijeli dan sam imala grižnju savjesti. Nisam mogla spavati. Ujutro sam odlučila – sve što mogu, poklonit ću joj za Božić. Bit će to najbolji poklon na svijetu. Stavila sam mnoštvo kuglica u jednu vrećicu, odjeću koju sam nosila kad sam bila mala, a uzela sam i igračke s kojima sam se nekada igrala, uglavnom lutke. Na Badnju večer odlučila sam otići i odnijeti sve. Otišla sam i pažljivo pokucala. Vrata je otvorila ženica. Pristojna. Pozvala me u kuću. Prijatelji su me samo gledali, odmjeravali. Pružila sam joj u ruke sve silne vrećice. Neko vrijeme se smijala, a onda su krenule suze. Odjednom se uozbiljila i rekla da ne može to prihvatiti. Rekla sam joj da se pokloni ne odbijaju, pogotovo ne na Božić. Radosno je sve uzela, nije joj se moralo dva puta govoriti. Zajedno smo okitili drvce, umotali poklone. Čulo se zvono. Vrata sam otvorila ja. To je bio on!! To mi je bio jedan od boljih Božića. Ok, najbolji Božić! I tako je ta obitelj, više ne tako siromašna, zauvijek bila sretna. Ja sam dobila dečka, tako da smo svi bili sretni i zadovoljni.

Naša se sreća udvostručila!

Martina Jergović, 7. a

Badnja večer

Ove godine za zimu se treba veseliti i slaviti Isusa Krista. Treba darovati lijepe poklone i pisma. Na zimu djeca prave snjegoviće, grudaju se i sanjkaju. Veselje treba unijeti u živote i nikada se ne treba svađati. Za Božić trebamo kititi božićno drvce, a ispod njega bi mama i tata trebali nešto od poklona i staviti. Jedna djevojčica, jedne je godine za dar dobila lutku od mame i tate. Ta lutka je bila posebna, bila je živa. Ona se jako brinula za djevojčicu i štitila je, ali djevojčica to nije znala. Kada je išla po lijekove za svoju bolesnu majku i prolazila napuštenom ulicom, napao ju je lopov. No, ona je sa sobom nosila lutku koja ju je spasila od lopova. Upravo zato je baš taj Badnjak djevojčici bio najljepši Badnjak u životu.

Sretan i blagoslovljen Božić svima!

Petra Miličević, 5. d