Sudjelovanje u projektu „FoodEducators”

 

Učenici s dodatne nastave engleskog jezika uključili su se u projekt „FoodEducators”. Istraživali su o načinima kako dolazi do bacanja hrane, te kako se postotak hrane uništi i pri samom procesu proizvodnje, pakiranja i procesuiranja hrane.

Nakon što smo prošli kroz prezentaciju, riješili kviz i pogledali video o načinima smanjenja gubitka hrane, učenici su izrađivali informativne plakate na zadanu temu. Saznali su puno zanimljivih informacija, te sudjelovanjem u projektu, produbili svoje znanje i engleskog jezika, jer su cijelo istraživanje odradili na engleskom jeziku,  ali i načina kako čuvati hranu, pohranjivati ju, tako da ne dolazi do gubitaka i bacanja hrane.

Nešto o samom projektu: FoodEducators program  je započet od strane EIT Food 2022. pod nazivom „Youth Mission”. Projekt je aktivan u preko deset europskih zemalja.

 

Ivana Kozić, prof. engleskog jezika i književnosti i povijesti

16.10.2024.

Learning in different ways

Na satu engleskog jezika u petom razredu obrađivali smo temu učenja, na koje sve načine možemo učiti, i koji pristup učenju najbolje odgovara kojim učenicima. Učenici su se upoznali s činjenicom kako postoje različiti tipovi osoba s obzirom na metodu i način učenja koji im je najlakši, neki voli učiti sami, nekome je lakše u grupi, neki vole učiti uz glazbu, nekome je lakše učiti u prirodi, neki se vole gibati, kretati dok uče. Neki od nas vole riječi i čitanje, a neki vole brojeve. Učenici su izradili i prezentirali radove o načinima učenja, te su sebe svrstali na koji način najbolje uče. Nitko od nas nije jedan tip osobe, već smo češće kombinacija više tipova. Uvijek moramo razumjeti kako smo svi drugačiji, kako svatko od nas uči na drugačiji način, i imati obzira i razumijevanja jedni prema drugima.

Ivana Kozić, prof. engleskog jezika i književnosti i povijesti

Datum objave: 4.11.2024

Skip to content