Tjedan školskog doručka

Autor: Kristina Perić, 13. 11. 2023.

Učenici 7. b razreda na Satu razrednika prigodnim aktivnostima obilježili su Tjedan školskog doručka. Kako ističu organizatori događaja iz HZJZ-a, Tjedan školskog doručka svake nas godine podsjeća na važnost nutritivno bogatog obroka u školi, ali i slavi sve one koji svakodnevno sudjeluju u školskom doručku: one koji ga planiraju i osmišljavaju, one koji ga pripremaju i naravno one koji ga s radošću konzumiraju.

Budući da je ovogodišnja tema inspirirana  dosadašnjim proslavama i naglašava važnu ulogu učenika u organizaciji školske prehrane, u uvodnom dijelu sata učenici su se prisjetili kako su prošle godine obilježili ovaj važan događaj. Pročitali smo objavu na stranici naše škole i pogledali materijale koje su učenici izradili.

Ove godine, Tim Školskih Detektiva čine učenici koji koristeći svoja znanja, vještine, kreativnost i snalažljivost rješavaju sve tajne Zagonetnog jelovnika koji se nalazi pred njima. Učenici su u središnjem dijelu sata rješavali različite izazove. Ispunili su sve predviđene aktivnosti. Izradili su popis prijedloga doručaka koji se kriju u Zagonetnom jelovniku. Zatim smo proučili prehrambene smjernice koje su učenicima pomogle da saznaju što više o pravilnoj prehrani. Istražili su i  što je sve bitno kod izrade školskog jelovnika i pripreme školskog obroka. Saznali su koje (i zašto) važne dane vezane uz hranu obilježavamo u Tjednu školskog doručka. Osmislili su rješenje Zagonetnog jelovnika, a zatim su odigrali i igru Izazov za kraj.

Ovogodišnji Tjedan školskog doručka završili smo u zdravom ugođaju. Učenici su predstavili zdrave namirnice koje su donijeli od kuće i svi su zajedno doručkovali. Cilj programa je ostvaren jer su učenici osvijestili važnost nutritivno bogatog doručka.  Svojim prijedlozima i rješenjima zadataka izradili su  svoj program zdravog doručka i tako sudjelovali u ovom natječaju i njegovim promotivnim aktivnostima.

Jasenka Tisucki, prof.

Priloženi dokumenti: