POVJERLJIVA OSOBA

Sukladno članku 3. Zakona o sustavu unutarnjih financijskih kontrola („Narodne novine“ broj 78/15 – u daljnjem tekstu: Zakon) obveznici na koje se primjenjuje Zakon su proračunski i izvanproračunski korisnici državnog proračuna i proračuna jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave utvrđene u Registru proračunskih i izvanproračunskih korisnika i jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave – korisnici proračuna.

Prema članku 43. stavku 2. Zakona svaki obveznik dužan je imenovati osobu za nepravilnosti.

Obveznik odnosno korisnik proračuna u Vukovarsko – srijemskoj županiji kao odgovorna osoba za proračun je župan Vukovarsko – srijemske županije.

Nepravilnost u radu je nepridržavanje ili pogrešna primjena zakona i drugih propisa koja proizlazi iz radnji ili propusta institucije (proračunski i izvanproračunski korisnici proračuna Vukovarsko – srijemske županije, trgovačka društva i druge pravne osobe koji su obveznici davanja izjave o fiskalnoj odgovornosti u vlasništvu Vukovarsko – srijemske županije.

Sukladno članku 6. stavku 2. Naputka o otkrivanju, postupanju i izvješćivanju o nepravilnostima u upravljanju sredstvima proračuna, proračunskih i izvanproračunskih korisnika („Narodne novine“ broj 70/12 – u daljnjem tekstu: Naputak), Odluka o imenovanju osobe zadužene za nepravilnosti dostavlja se nadležnoj ustrojstvenoj jedinici u Ministarstvu financija u čijem je djelokrugu proračunski nadzor te proračunskim i izvanproračunskim korisnicima iz svoje nadležnosti.

Odluku o imenovanju osobe zadužene za nepravilnost, sukladno članku 6. stavku 5. Naputka potrebno je objaviti na internetskim stranicama i/ili oglasnoj ploči obveznika.

PRIJAVA NEPRAVILNOSTI:

Prijavu nepravilnosti možete podnijeti na propisanom obrascu povjerljivoj osobi:

PISANIM PUTEM NA ADRESU: Osnovna škola "August Cesarec", Ivankovo, Trg bana Jelačića 15, 32281 Ivankovo

PUTEM ELEKTRONIČKE POŠTE: miroslav.gaspic@skole.hr

IZJAVITI USMENO NA ZAPISNIK ILI DONIJETI OSOBNO U TAJNIŠTVO ŠKOLE radnim danom od 7 do 15 sati.

Obrazac prijave možete preuzeti ovdje i u prilozima.

POVJERLJIVA OSOBA:

Odluka o imenovanju povjerljive osobe

IZVJEŠĆA O POSTUPKU UNUTARNJEG PRIJAVLJIVANJA NEPRAVILNOSTI možete pogledati i preuzeti u prilogu.

« Svibanj 2024 »